Wniosek do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju pt. Opracowanie modelu ograniczenia strat żywności produkowanej metodami naturalnymi, w ramach Programu INNOWACJE SPOŁECZNE.

Dzięki współpracy z firmą EcoFood Łoś s. j., PITiWN złożyła wniosek do NCBiR pt. Opracowanie modelu ograniczenia strat żywności produkowanej metodami naturalnymi, w ramach Programu INNOWACJE SPOŁECZNE.

Projekt oparty jest na partnerstwie Izby, firmy EcoFood, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. W ramach projektu opracowane zostaną w sposób naukowy technologie upraw wybranych roślin metodami naturalnymi. Metody te powinny być oparte przede wszystkim na wyrobach oferowanych przez członków naszej Izby. Na tej podstawie w celu promocji projektu zostaną przygotowane publikacje, portal internetowy oraz profil na Facebooku. Rola Izby to dystrybucja informacji dotyczących efektów realizacji projektu do grupy docelowej (rolnicy, przetwórcy, urzędnicy, przedstawiciele środowisk naukowych i organizacji pozarządowych).

Czytany 6803 razy Ostatnio aktualizowany: piątek, 11 kwiecień 2014 12:25